Ronia Witwicka

KOSMETYCZKA, WIZAŻYSTKA, STYLISTKA

Od 1996 roku zawodowo zajmuję się „poprawianiem urody”. W języku polskim brakuje precyzyjnego określenia dla mojej pasji – po angielsku jest to po prostu Beauty. Dlaczego? Dlatego, że każdą klientkę i klienta widzę jako odrębną całość. Kogoś wyjątkowego, o kogo pragnę zadbać całościowo. Dlatego poprzez wieloletnie szkolenia i praktykę zawodową nauczyłam się poprawić stan skóry zabiegami kosmetycznymi, niwelować ból poprzez masaż, dbać o włosy i paznokcie a poprzez wizaż doprowadzać wygląd do perfekcji.

Moją karierę zawodową rozpoczęłam od nauki masażu. To był wstęp do najpiękniejszego świata, jaki aktualnie współtworzę – świata urody.

Głód wiedzy skierował mnie do szkoły kosmetycznej i poraz pierwszy w życiu poczułam, że nic innego nie chciałabym w życiu robić. Droga, którą wybrałam jest dokładnie tym, czego pragnę dla siebie, i co może dać coś ode mnie innym.

Kończąc szkołę kosmetyczną rozpoczęłam moją przygodę z makijażem, ale tworząc moją wizję urody nie potrafiłam jej dokończyć – brakowało mi fryzury, którą widziałam, ale nie potrafiłam wykonać. Tak trafiłam do  polsko-włoskiej akademii fryzjerskiej.  Ukończyłam ją i wkrótce zdobyłam tytuł Mistrza Fryzjerskiego.

Aktualnie stylizuję włosy innowacyjną metodą tzw. wertykalną - nożyczkami Ventaglio i wiem, że to najlepsze narzędzie, jakie kiedykolwiek trzymałam w ręku.

Od lat dziewięćdziesiątych prowadzę szkolenia i konsultacje kosmetyczne dla profesjonalistów współpracując z firmami takimi jak: Gerards, Belnatur, LakShmi.

Praca, którą wykonuję daje mi wiele radości, ale szczególną radość sprawia mi zaufanie moich klientek i moich koleżanek kosmetyczek, które w 2009 r. wybrały mnie na wice prezesa Stowarzyszenia Kosmetycznego na Rzecz Rozwoju Kosmetologii „Przyjazna Kosmetyka”.