Pielęgnacja stóp

 

W naszej pracy gabinetowej kierujemy się zasadą: Wyleczyć, Ulżyć, Zapobiegać.

 

Skąd takie motto?

 

Otóż, często nie zdajemy sobie sprawy jak ważną rolę w naszym życiu pełnią nasze nogi. Ile kilometrów dziennie na nich pokonujemy. Coraz więcej osób cierpi na schorzenia kończyn dolnych. Nogi bolą, ponieważ ich właściciel traktuje je jedynie jako narzędzie do poruszania się, a to nie wystarczy. 

Profilaktyka i wskazówki pielęgnacyjne, które oferujemy w naszym salonie pomoże zapobiegać chorobom naszych nóg a przez to może zaoszczędzić wiele bólu i pieniędzy w przyszłości.

Niemal od samego początku uczestniczymy w  Powszechnym Programie Profilaktycznym „Zdrowe Nogi” - od lat uczymy naszych klientów jak należy dbać o  nogi  aby jak najdłużej były zdrowe i sprawne. Służymy radą i pomocą, aby zapobiegać kolejnym komplikacjom.

Dużą grupą, do której kierujemy ten program, są chorzy na cukrzycę. Osoby dotknięte tą chorobą pragniemy przekonać do szczególnej pielęgnacji stóp, aby w ten prosty sposób długo mogli zachować zdrowe nogi, czyli ustrzec się przed groźnymi powikłaniami związanymi z tą chorobą.

 

Wykonujemy następujące zabiegi w obrębie stóp:

 

Pedicure pielęgnacyjny – polega na spolerowaniu nadmiernie zrogowaciałego naskórka na spodzie stóp, skróceniu i korekcie kształtu i faktury oraz polakierowaniu lub pożelowaniu płytki paznokci, masażu stóp.
 

Pedicure medycznywykonujemy stosując procedury zawarte w pedicure pielęgnacyjnym oraz poszerzamy o następujące czynności (w zależności od potrzeb)

      • korekcję wrastania paznokcia - tamponady, klamry korygujące B/S Quick oraz rurki Sulci protektor,
      •  rekonstrukcję paznokcia zniszczonego przez przebieg grzybicy lub uraz mechaniczny
      • usuwanie zrogowaceń, nagniotków, odcisków