Pielęgnacja dłoni

 

Mówi się, że dłonie są wizytówką człowieka. To prawda. Wzdrygamy się widząc, że ktoś ma nieestetyczne paznokcie-  poobgryzane, z odpryskującym lakierem, z chorobowymi zmianami na płytkach.

Zupełnie inaczej odbieramy zadbane, wypielęgnowane dłonie. Niezależnie od tego, czy są to dłonie kobiety czy mężczyzny.


 

 

Manicure pielęgnacyjny  

Polega na opiłowaniu i wypolerowaniu płytki paznokcia  nadając jej oczekiwany kształt, wycięciu skórek, nałożeniu odżywki.
Jako  uzupełnienie zabiegu możemy skorzystać z lakierowania z ewentualnym zdobieniem.

Manicure biologiczny

Polega na opiłowaniu i wypolerowaniu płytki paznokcia nadając jej oczekiwany kształt, biologicznym usunięciu skórek (bez ich wycinania), nałożeniu odżywki.
Finalnie manicure biologiczny możemy ozdobić  lakierem.

Lakierowanie hybrydowe

Jest metodą światło utwardzalną, przeznaczoną dla osób, u których lakier w nieskazitelnym stanie utrzymuje się na paznokciach zaledwie przez kilka dni.
Jest to system skierowany do osób, które mają mało czasu a pragną uzyskać koloryzację płytek paznokcia szybko, perfekcyjnie i na więcej niż kilkanaście dni. Pozostawiając przy tym płytkę niepogrubioną, lśniącą  i elastyczną. Dokładnie taką, jaką uzyskuje się poprzez zwyczajne lakierowanie  a przy tym tak trwałą, jak w przypadku akrylu czy żelu.
Dodatkowym atutem tej metody jest zabezpieczenie delikatnej płytki przez rozdwajaniem się czy nadmierną łamliwością.
Wprawdzie metoda ta została opracowana z myślą o trwałej koloryzacji i czyli nałożeniu preparatu o wybranej przez klientkę barwie, to osoby znudzone jej trwałością mogą na ich powierzchnię zastosować i następnie zmyć  także inny „zwykły” lakier bez obawy o jej uszkodzenie.

 

Fiberglass Silcare

Którą z nas oszczędził efekt pękniętego paznokcia? Zapewne żadnej. Zazwyczaj kończyło się to obcięciem paznokcia na bardzo krótko. Trudniej bywało w przypadku, kiedy takie pęknięcie pojawiło się z boku na wysokości łożyska (czyli tkanki, którą pokrywa paznokieć) zahaczając o wszystko czego dotykamy..
Fiberglass jest metodą, dzięki której zminimalizujemy ten dyskomfort. Polega ona na wzmocnieniu paznokcia twardą powłoką złożoną z warstwy jedwabiu i żywicy. Wypolerowana powłoka wygląda jak naturalny paznokieć. Jest gładka i lśniąca.
Metodą tą możemy także wzmocnić delikatne, miękkie paznokcie na całej ich długości uzyskując efekt krystalicznych eleganckich i minimalnie tylko pogrubionych płytek o wyglądzie delikatniejszym niż uzyskujemy w przypadku metody żelowej czy akrylowej.
Zwieńczeniem zabiegu może być polakierowanie paznokci.


Przedłużanie paznokci/tipsy

Metoda światło utwardzalna. Polega na pokryciu naturalnej płytki paznokcia kilkoma warstwami żelu. Aplikacja taka może być wykonana z zachowaniem naturalnej długości paznokcia, albo – kiedy paznokcie są zbyt krótkie - przedłużeniu ich na formie lub doklejając na wolny brzeg paznokcia tzw. tipsa (czyli końcówkę z tworzywa).
W efekcie takiego zabiegu możemy zaledwie w kilka godzin uzyskać ładne, długie paznokcie . Nareszcie każdy z naszych paznokci jest tej samej długości, mocny i trwały.  Lakier na takich paznokciach utrzymuje się przez wiele dni  a nasze ręce nareszcie wyglądają elegancko a czas, który musielibyśmy codziennie poświęcić na ich zdobienie, możemy przeznaczyć na inne zajęcia.


Pielęgnacja dłoni

Coraz większą ilość osób trapi szorstkość i suchość skóry dłoni. Niejednokrotnie dolegliwością są także zmiany barwnikowe dłoni czy nagniotki. Z tym problemem pomożemy się uporać w naszym salonie stosując zabiegi pielęgnacyjne dostosowane do konkretnych potrzeb. Zabiegi polegają na wykonaniu pilingu, mechanicznym usunięciu nagniotków poprzez frezowanie lub zastosowanie specjalnego preparatu zmiękczającego skórę, masażu dłoni i nadgarstków oraz zaaplikowaniu odpowiedniej maski kremowej lub parafinowej. Zabieg zwieńczy krem do rąk.
Skóra po takim zabiegu uzyskuje aksamitną gładkość, nawilżenie i długotrwałą regenerację.

 

Preparaty:
Do zabiegów stosujemy preparaty wyselekcjonowanych marek, takich jak: